Galvenais vīrieša organisma komandieris – galva

Ārsts seksologs seksopatologs dr. Artūrs Vāvere stāsta par biežākajiem seksuālās veselības traucējumu cēloņiem un par to novēršanas iespējām.

– Kas ir erektīlā disfunkcija, un cik bieži tā ir sastopama?
– Erektīlā disfunkcija ir erekcijas traucējumi, kuru rezultātā nevar veikt normālu dzimumaktu. Precīzus skaitļus par izplatību nosaukt nevarēšu, bet kā ārsts varu teikt, ka tā ir samērā izplatīta. Ja skatās uz šīs slimības attīstību laika gaitā, tad agrāk par to vairāk sūdzējās vīrieši pēc 40 gadu vecuma. Mūsdienās ar šīm problēmām arvien vairāk saskaras tikko 20 gadu vecumu sasnieguši vīrieši. Nespēja uzsākt dzimumaktu un pavājināta erekcijas kvalitāte, kas izpaužas kā nenoturīga, ātri zūdoša erekcija un nepilnīga erekcija, – visas šīs problēmas sāk parādīties arvien jaunākiem vīriešiem. Tas rada zināmu satraukumu.
– Kas visvairāk varētu ietekmēt erekcijas kvalitāti?
– Ja skatāmies kopējo situāciju, tad erekcijas traucējumu cēloņi ir dažādi. Tie var būt organiskas dabas: dažādas slimības, piemēram, asinsvadu bojājumi, kas vairāk izteikti vecāka gadagājuma kungiem. Tās var būt dzīves laikā iegūtas muguras traumas. Lielai grupai vīriešu tie var būt dažādi psihogēnie faktori: uztraukums, bailes, nedrošība. Arī medikamentu lietošana var izraisīt erekcijas traucējumus. Tāpat tabaka, narkotikas, alkohols un citi faktori.
– Jūs minējāt neveselīgu dzīvesveidu kā vienu no erektīlās disfunkcijas cēloņiem. Anabolisko steroīdu lietošana arī var izraisīt šāda rakstura problēmas.
– Ne tikai anaboliskie steroīdi, bet arī tā saucamie uztura bagātinātāji, kas veicina testosterona līmeņa paaugstināšanos, bet nomāc dabīgo hormonu izstrādi. Testosteronu, ko medicīniski lieto vienā devā, kultūrismā un sportā lieto desmit un pat divdesmit reižu lielākās devās, tādā veidā pārstimulējot sistēmu. Rezultātā, pārstājot lietot šos preparātus, agri vai vēlu rodas hormonālas problēmas, tai skaitā ar erekciju saistītas, kas visbiežāk ir vāja vai grūti sasniedzama erekcija un nenoturīga erekcija.
– Vai vīrieši šādu problēmu gadījumā laikus vēršas pie speciālista?
– Pārsvarā vīrieši no speciālistu palīdzības baidās. Domā, ka paši varēs problēmu atrisināt. Ne velti internetā lielu popularitāti ir ieguvis tablešu bizness, jo vīrietis labāk nopērk tableti. Kad tās ir izmēģinātas un redzamu rezultātu nav, tad vīrieši sāk meklēt ārsta palīdzību. Citā situācijā sieva piezvana, lai pieteiktu vīru pie ārsta, jo vīram ir bail to darīt pašam. Tāda ir vīriešu daba, it sevišķi, ja ir runa par dzimumlocekli, erekciju un ar to saistītām lietām, kas vīrietim ir pietiekoši intīmas. Iet un kādam stāstīt par erekcijas problēmām ir ļoti grūti. Vēlos gan piebilst, ka notiek paaudžu maiņa un jaunieši  ir nedaudz brīvāki un atklātāki. Viņi par šo problēmu runā drošāk nekā vecāki vīrieši.
– Iespējams, par šo tēmu tiek runāts ģimenē?
– Jā, bet, pēc manām domām, tas vairāk ir saistīts ar presi, masu medijiem un sabiedrības attieksmi kopumā. Protams, par šīm lietām būtu jārunā ģimenē, bet ģimenei bieži vien ir grūti par šiem jautājumiem runāt. No pieredzes varu teikt, ka ar saviem bērniem par to runāt ir grūtāk nekā ar svešu cilvēku. Audzināšana ir ļoti svarīga, un to var sākt skolā ar veselības mācības stundu palīdzību.
– Vai ir kādi dabiski līdzekļi, ko var lietot erektīlās disfunkcijas gadījumā, vai tomēr uzreiz jālieto medikamenti?
– Visa farmakoloģija ir sākusies no dabisku preparātu lietošanas. Sākotnēji medikamentu vietā var lietot uztura bagātinātājus, bet noteikti ir jāpievērš uzmanība tam, kas ir erekcijas traucējumu cēlonis. Ja tā ir situācijas impotence, kad ir grūtības uzsākt dzimumaktu, ar uztura bagātinātājiem vien mēs neko nepanāksim. Ir nepieciešami medikamenti, lai tiktu iegūta erekcija un būtu iespējams normāls dzimumakts. Ja ir problēmas ar hormonu līmeni, tad ar uztura bagātinātājiem ir iespējams to darbību stimulēt. Uztura bagātinātājiem ir sava vieta gan apasiņošanas uzlabošanā, gan hormonu izstrādē, bet tas nenozīmē, ka brīdī, kad vīrietim rodas problēmas, viņam ir jāpērk visi pieejamie uztura bagātinātāji vai aptiekā piedāvātās zāles vīriešu potences uzlabošanai. Paskatoties medikamentu sastāvu, tur bieži vien iekšā nav nekā ievērības cienīga. Tad jau varbūt plauktā blakus esošie vitamīni ir labāks un lētāks erektīlās disfunkcijas ārstēšanas veids. Tomēr labāk pašam neārstēties, bet veikt nopietnu izmeklēšanu, kāpēc radušās šādas problēmas: vai to pamatā ir tikai psiholoģiskie faktori vai kāda slimība.
“UNIFARMA HERBAL” “EREX ROYAL” – uztura bagātinātājs.
Afrodiziaks – stimulē seksuālās izjūtas dzimumakta laikā. Atbalstoša formula vīrieša organisma spēka un dzīvotspējas palielināšanai. Sastāvā iekļauti augi – afrodiziaki, ko lieto impotences, vājas un priekšlaicīgas ejakulācijas gadījumā, tas stimulē seksuālās izjūtas dzimumakta laikā. Preparātu īpaši ieteicams lietot vidējā un pusmūža gadagājuma vīriešiem kā profilakses līdzekli, lai saglabātu pilnvērtīgas seksuālās attiecības līdz sirmam vecumam.
Lietošana: 1 tableti 1 stundu pirms dzimumakta.
Sastāvs 1 tabletē: Hlorofita lapu ekstrakts 1:10 – 150 mg; garlapu asterkantu sēklu pulveris – 240 mg; miega vitānijas sakne – 50 mg; smaržīgā muskatrieksta koka augļi – 50 mg; ipomejas augļķermeņi – 50 mg; mumijo – 50 mg; Palīgvielas: magnija stearāts (pretsalipes viela), karboksimetilceluloze (apjoma palielinātājs). Ražotājs: Aptiekas Produkcija, Latvija
“UNIFARMA HERBALS” “SPERMAXX” – uztura bagātinātājs.
Augu aktīvās vielas stimulē spermatoģenēzi, atjauno spermas apaugļošanas spēju, samazina labdabīgas prostatas hiperplāzijas simptomus un tās lielumu, tādā veidā novēršot vai atliekot ķirurģiskās operācijas termiņus. Nodrošina pretiekaisuma, pret tūskas un diurētisku iedarbību, uzlabo mikrocirkulāciju prostatas audos. Samazina urīna plūsmas traucējumus pie labdabīgas prostatas hiperplāzijas, akūtiem vai hroniskiem prostatītiem.
Lietošana: vīriešiem pa 2 tabletēm 2 reizes dienā ēšanas laikā.
Sastāvs 4 tabletēm: Tribuļa augļi – 240 mg; sparģeļa sakne – 240 mg; argirejas stublājs – 240 mg; garlapu asterkanta sēklas – 240 mg; kailās lakricas saknes – 240 mg; stizolobijas sēklas – 200 mg; garā pipara augļi – 40 mg; Palīgvielas: magnija stearāts (pretsalipes viela), nātrija glukonāts (sekvestrants). Ražotājs: Aptiekas Produkcija, Latvija

UZTURA BAGĀTINĀTĀJS NEAIZSTĀJ PILNVĒRTĪGU UN SABALANSĒTU UZTURU

Jautājiet preparātus aptiekās “BALTFARM” un Latvijas vadošā medikamentu un medicīnas preču lieltirgotavā “TAMRO” vai izmantojiet iespēju pasūtīt to mūsu interneta veikalā www.unifarma-herbals.lv
Sīkāku informāciju varat saņemt pa tālruni +371 67514388.