Jaunas iespējas Indijas uzņēmējdarbības paplašināšanai Eiropā - SIA Unifarma iegādājas SIA Aptiekas Produkcija

Vadošās Latvijas uztura bagātinātāju ražotnes – SIA Aptiekas Produkcija jaunie īpašnieki no 2011. gada 1. jūlija ir Latvijā reģistrētā, Indijas uzņēmējam piederošā, zāļu lieltirgotava SIA Unifarma. SIA Unifarma uzsver, ka šis darījums un uzņēmuma darbības paplašināšana ir būtisks solis uzņēmuma attīstībā, kā arī paver jaunas iespējas Indijas uzņēmējdarbības paplašināšanai Eiropā.

 

SIA Aptiekas Produkcija, kas izveidota 1997. gadā, ražotne jau kopš 2007. gada ir aprīkota ar modernām un pilnībā automatizētām ražošanas iekārtām tablešu un kapsulu pilna klāsta ražošanai. Noslēdzot šo darījumu, SIA Unifarma pārņem savā kontrolē SIA Aptiekas Produkcija ražošanas iekārtas.

SIA Unifarma, kas Latvijā dibināta 2000. gadā un jau 11 gadus veiksmīgi darbojas Latvijas farmācijas tirgū, līdz šim sekmīgi strādājusi kā importētājs un izplatītājs vadošajiem Indijas farmācijas uzņēmumiem - Cipla, Cadila Pharma, Zydus Cadila, Claris, Unique, Unichem.

Uzņēmuma valdes loceklis Praveen Kumar Singh paziņoja, ka šis nozīmīgais solis ļaus SIA Unifarma “nodrošināt daudz lētākas Eiropas kvalitātes zāles Latvijas, Baltijas un Eiropas Savienības patērētājiem”.

Īstenojot uzņēmuma plānus, gatavās produkcijas nokļūšana pie gala patērētāja tiks atvieglota. Uzņēmums plāno ievest izejvielas gan no Indijas, gan citām valstīm augstākās kvalitātes standartiem un Eiropas Savienības vadlīnijām atbilstošu produktu ražošanai Latvijā.

Pirms uzņēmuma darbības paplašināšanas SIA Unifarma Eiropas Savienībā importētās produkcijas nokļūšana pie patērētāja bija apgrūtināta ilgstošā saskaņošanas procesa dēļ.

Pēc SIA Aptiekas Produkcija iegādes SIA Unifarma būs iespēja piedalīties ražošanas procesā un pārdot dažādus SIA Aptiekas Produkcija ražotos produktus ar Unifarma etiķeti gan Baltijas un Eiropas Savienības valstīs, gan ārpus Eiropas.

SIA Unifarma pārņem arī vadošā uztura bagātinātāju ražotāja Latvijā - SIA Aptiekas Produkcija izveidoto izplatīšanas tīklu Eiropā. Patērētājiem būs iespējas iegādāties SIA Aptiekas Produkcija produktus jau esošajos tirgos, kā ari turpmāk produktus būs iespēja iegādāties arī SIA Unifarma piederošajā interneta veikalā www.unifarma-herbals.lv

SIA Aptiekas Produkcija darbība tiek veikta saskaņā ar BRC, HACCP un citiem Eiropas augstākās kvalitātes standartiem, bet drīzumā, kā paziņoja valdes loceklis Praveen Kumar Singh, uzņēmums cer iegūt EU GMP sertifikātu, kas ļaus uzsākt arī farmācijas zāļu ražošanu.